Vydymovanie a mágia bylín

 

Na jeseň sa príroda ukladá na zimný spánok. Práve v tomto období je priestor na prácu s bylinkami, ktoré sme zbierali počas celého roka (zaregistrovaní členovia Moja domáca lekáreň). Tým, že ste sa pravidelne zúčastňovali zberu a zakaždým vám bylinka prezradila svoje tajomstvá budete vedieť krásne pracovať nielen s účinnými látkami, ale používať ich aj na očistu a rituály.

Zoznam a popis všetkých bylín by vydal na malú encyklopédiu. Preto vám ponúknem len tie najdostupnejšie a najúčinnejšie,
z veľkej časti u nás dochovaných bylín a látok. Nechám vám voľné pole a je na každom z vás po čom siahnete, lepšie povedané, čo bude voňať vášmu nosu. Samotné miešanie zmesí je vecou osobnou a sčasti aj tajomnou. Je to spojenie
s prírodou, dymom a sebou samým. Sú to rastliny priamo z našich lúk a strání a preto sa nebudem venovať exotickým esenciám.

Dym je viditeľnou i neviditeľnou súčasťou ohňa. Nesie so sebou vôňu spaľovanej látky. Môžeme ho nielen vidieť, ale aj cítiť. Môže mať chuť, farbu, silu, hustotu a svoj život. Posvätný dym stúpajúci z obradnej misky, ohňa, oltáru, je formou obety bohom. Je cestou k poznaniu, uzdraveniu, vedenia a očisty.

Vydymovanie je len sčasti zabudnutou zložkou duchovnej i materiálnej kultúry našich predkov. To, že ste o nej nepočuli neznamená, že neexistuje. Preto vám ponúkam zopár cenných rád, ktoré som mala možnosť získať štúdiom a osobnou praxou. Som vďačná matke prírode, ohňu a dymu za jeho silu, ktorá mi vždy pomohla v ťažkých situáciách. Omamná sila bylín sa používala všade tam, kde bola potrebná. Forme zasvätenia predchádzal pôst, mlčanie a samota. Dym bol len zosilňovačom toho, čo máme vo vnútri seba. Na svete neexistoval žiaden národ, ktorý by nepoužíval dym a rastliny.

Čo sa na kurze dozviete:

Čo je to mágia bylín
Príroda je ten najlepší učiteľ
Práca s bylinkami v čase fáz mesiaca
Bohyne Luny a mesačné byliny
Praktické spojenie bylín a živlov
Byliny pre zlepšenie duševnej pohody
Byliny používané na ochranu, magické stromy a kríky
Očistenie priestoru, vecí, výrobky ľudí
Vytváranie vlastných bylinných zmesí
Špeciálne bylinky pre lásku podporujúce úspech, duševnú pohodu, šťastie

Kurzom Vás bude sprevádzať:

Soňa Milová – dlhoročná lektorka a terapeutka čínskej medicíny zameraná na dietetiku a fytoterapiu, aurikuloterapiu, TUINA masáže, SUJOK terapiu a mnoho ďalšieho.  www.vyziva5elementov.eu

Cena  kurzu je 65,- EUR

V cene praktického kurzu sú zahrnuté:

 • Praktický študijný materiál
 • Praktické ukážky a následná prax v rozsahu jedného dňa
 • Osvedčenie o absolvovaní kurzu
 • Pomôcky na praktickú časť
 • 1 ks namiešanej bylinnej zmesi
 • Na kurze bude možnosť zakúpenia byliniek a kadidiel

Pre koho je kurz určený?

 • Širokú laickú verejnosť zaujímajúcu sa o domáce liečenie a prevenciu
 • Pre ľudí s hlbším záujmom o teoretické a praktické zručnosti z oblasti liečivých bylín a vydymovania
 • Pre každého, kto chce kráčať po ceste za zdravím a podporovať tak svoje vrodené schopnosti

Požiadavky na účastníkov:

 • Pre tento kurz zaradený do oblasti Moja domáca lekáreň nie sú žiadne požiadavky
 • Vítané sú znalosti z prírodnej medicíny, liečiteľstva

Priebeh kurzu:

 • Tento kurz je voňavý, tajomný a obohacujúci na každej úrovni.
 • Kurz je zameraný na jednoduchosť, cielenosť, praktickosť, názornosť a pochopenie.
 • Teoretická časť bude prebiehať v dopoludňajších hodinách spojená s praktickými ukážkami čo činí
  30 % z celkového času seminára.  Je dobré vidieť, počuť a cítiť.
 • Praktickej časti sa venuje zvyšných 70 % času. To je čas na vyskúšanie techník, aplikácií, metód a zručností. Cieľom je oboznámiť sa s praktickým miešaním bylín a zmesí, s ktorými sa v bežnom živote môžete stretnúť. Priestor na vaše otázky je práve tu.
 • K dispozícii sú pripravené pomôcky pre každého účastníka kurzu na praktickú a teoretickú časť.

Strava:

10 eur – pre záujemcov je zabezpečené občerstvenie formou bufetových stolov. Obed vo forme hlavného jedla a polievky s dezertom. Všetko podľa výživy piatich elementov.

Adresa:

Kurz sa bude konať v budove Wu – sing CENTRA –  ZŠ Senica, Senická cesta 57, Banská Bystrica. Termín sa určí po vzájomnej dohode a bude oznámený. V prípade dopravy osobným autom odporúčame parkovať na otočke autobusovej zastávky – po jej obvode, ktorá sa nachádza cca 300m od miesta konania kurzu smerom na obec Selce. Po zaparkovaní je potrebné vrátiť sa tých spomínaných cca 300m, kde po pravej strane cesty nájdete Základnú školu, v ktorej sa koná kurz.

Viac informácií na:

Soňa Milová – 0908 979 605, www.vyziva5elementov.eu