Veľkonočné kraslice

Neviem ako vy, ale ja som naposledy zdobila kraslice v základnej škole. Musím povedať, že to bola zábava. Z donesených 20 vajíčok mi zostali len tri a to som bola hrdinka triedy.

Dnes sa techniky vosku a vyškrabávania zmenili na moderné. Musím povedať, že aj tie nové majú svoje čaro. Tu je niekoľko typov pre tých z vás, čo by sa chceli ešte pokúsiť o ručnú prácu a vlastnú tvorbu. Zdroj je z internetu. Ja som siahla po klasike u odborníkov. Zato výzdobu Veľkonočného stolu a obedu nenechám robiť nikomu.

 KrasliceVelka noc

hackovane kraslice

Tu popustím uzdu svojej fantázie a môžu sa diať veci neskutočné.

Milujem stolovanie a jedlo upravené na perfektom servise. K tomu sviečka, dobé menu a sviatky sa môžu začať. Dnes vám nepošlem svoje fotky lebo deň „D“ je ešte predo mnou. Ale určite sa s nimi rada podelím. Ako prežívate tieto sviatky vy? Budem rada ak sa podelíte o svoje zážitky a recepty na našej stránke a ešte radšej  ak pridáte aj malú fotku svojho snaženia.

Dosť bolo reči o stolovaní a výzdobe. Všetko je už pripravené tak poďme nosiť na stôl.

Ja som pre vám dnes pripravila dvojité menu. Všetky recepty sme vyskúšali na našom štúdiovom varení 28.3. 2015. Aktuálne v elemente DREVO. Tak ako som sľúbila tak okrem piatich elementov sme si pripravili aj niečo veľmi zdravé.

Pozvala som si hosťa. Dlhoročnú vegánku a veľmi milú slečnu Dorotku Martincovú s jej maminkou, ktorá obohatila našu výživu aj niečím bez mäsa, bielej múky, vajec, mliečnych výrobkov kravského pôvodu jednoducho bez živočíšnych produktov. Neviem čo nám viacej chutilo, ale bolo to jednoducho úžasné. Posúďte sami. Verím, že si z bohatej ponuky budete môcť vybrať to svoje. A ak nie možno na budúce.

Milí priatelia prajem vám príjemné prežitie veľkonočných sviatkov a samozrejme chutnú a veselú Veľkú noc !

Soňa Milová

Poradca pre výživu podľa 5 elementov

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.