Do boja s Corona vírusom

Corona vírus hlavne napáda element KOV (pľúca a hrubé črevo), ZEM (slezinu a žalúdok) pričom obidva elementy sú základom imunity. Ako podporiť imunitu? Tu je niekoľko rád a pohľad z mojej strany ako na ňu:

 1. Sme v pôstnom období a preto by strava mala byť ľahká a voňavá. Na stránke už druhý týždeň píšem ako z jedálneho lístka postupne odstraňujeme mäso, mliečne výrobky kravského pôvodu a bielu múku. Práve tieto zložky výrazne oslabujú našu imunitu. Zo stravy by ste mali výrazne obmedziť hlavne sladkosti, sladké nápoje, nekvalitné červené mäso a chemizované potraviny (konzervy).
 2. Vírus je chladová patológia a každý chlad z vonka a vnútra ho bude len podporovať. Všetko čo je chladné ako potraviny a studené nápoje či jedlo oslabuje imunitu. Takisto k tomu prispieva chladné počasie, vietor,ktorý zanáša patogén do tela. Žiadna lyžovačka, práve teplo rodinného krbu je lepšie ako čokoľvek iné. Tiež si treba dávať pozor na strach, smútok, stres a napätie. Do kotlíku prispeje aj fyzické, psychické preťaženie a ponocovanie. 
 3. Strava je odľahčujúca, zaraďujeme kvalitné potraviny, najmä tie na podporu elementu KOV, ZEM ako ryža natural, zeler, petržlen, bielu reďkovku, chren, mladú zelenú cibuľku, tepelne upravené zelené potraviny. Môžete v období chladu aj viac rozhýbavať, a to pridaním čilli papričiek, kajanského korenia, zázvoru, korenia alebo byliniek. Vynikajúce sa hodia potraviny KOVU ako je cesnak, medvedí cesnak (ak už u vás rastie) a cibuľu. Tie si hravo poradia s mikroorganizmami a vírusom.
 4. Dopĺňajte do organizmu probiotiká z vlastnej kuchyne –  fermentované potraviny,najmä kvalitnú kyslú kapustu zo suda alebo si založte svoje. Recepty nájdete na stránke.
 5. Nos je prvou vstupnou bránou pre príjem patogénu. Používajte rúšku a pravidelne 2 x denne si robte výplach nosa konvičkou neti – systém. Funguje super!!!
 6. Ústa sú druhou vstupnou bránou– do vody alebo nápoja si pridajte škoricu alebo pár kvapiek kvalitného éterického oleja, napr. Tea tree, Grepfruit, Škorica. Počas dňa môžete aj žuť klinček, má silné dezinfekčné účinky a antibakteriálne.
 7. Polievka základ na telo a dušu. Moja starká hovorila, že polievka je základ na telo a dušu. Mala pravdu. Sila polievkového vývaru je teraz na mieste. Treba ju variť s obnovou základu (čínska bylinná zmes na posilnenie), alebo si môžete pridať Kuzu škrob, ktorý výrazne podporuje imunitu. Jeho koreň má takú silu, že dokáže prerásť aj skalu.  Okrem toho pomôžu huba Shitake a riasa KOMBU ako malá poštová známka.
 8. Užívanie tinktúry Dračia krv podporuje imunitný systém v boji proti vírusom, baktériám a plesniam. Tento amazónsky dar má silné protivírusové účinky, zabraňuje rozmnožovaniu respiračných, chrípkových a herpetických vírusov. Pôsobí proti zápalom slizníc tráviaceho traktu, čriev, ústnej dutiny, tkanív, kĺbov a kože.
 9. Z ajurvédy je veľmi silný prírodný bylinný prípravok Neem, ktorý prispieva k lepšej obranyschopnosti organizmu pred baktériami, vírusmi, plesňami a mikróbmi. Priaznivo pôsobí proti zápalovým procesom, pri akné, podporuje dýchacie a močové cesty a pôsobí proti črevnej infekcii.
 10. Z vitálnych imunologických húb vám v tomto období pomôžu Reishi, Cordyceps a Coriolus. Tieto dary matky prírody sú priam stavané na obdobie vírusov a ja bez nich neexistujem už celé roky. Vďaka Bohu!!!
 11. Na podporu imunity môžete užívať  Acerolu, ktorá je veľmi silným zdrojom vitamínu C. Zo sušeného ovocia je tento zdroj v Dráči obyčajnom.
 12. Jedným z najsilnejších prírodných antibiotík je Koloidné striebro 50 ppm, ktoré zaberá na 600-700 vírusov a baktérií. Treba ho však použiť vtedy, keď cítite, že začínate byť chorý. Pri zvýšenej teplote treba dávkovať 1 pl každé 2 hod. celých 24 hod. V prípade menších problémov sa odporúča dávkovanie 1 pl o 20.hod., 1 pl o 21. hod. a 1 pl o 22.hod.

Tieto kroky vám zabezpečia to, že sa vyhnete prenosu a ak náhodou aj áno, tak vaša liečba bude oveľa rýchlejšia a bez následkov. Stačí zaradiť do dennodenného režimu len pár krokov, ale prvé štyri sú základné a najdôležitejšie, ktoré treba určite dodržiavať.

V prípade, ak by ste chceli ešte viac stravou podporiť svoju imunitu, tak tu je môj Ebook na imunitu.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.