Ako získať viac času pre seba a neprežiť život pri sporáku

Milí priatelia!

Očista prebieha nielen v našom organizme, ale aj v našej duši. Zmena stravovacích návykov neznamená behanie po obchodoch, zháňanie surovín podľa receptu, dlhodobé varenie a vystávanie pri sporáku. Očista je zmena a túto zmenu bude treba urobiť aj vo vašom prístupe k vareniu. Myslím si, že na zmenu sa bude tešiť aj vaša rodina, nakoľko budete mať viac času pre ňu, ale samozrejme aj pre vás.

 

Preto si to urobte jednoduché

Každý začiatok býva trochu ťažký. Mne to trvalo jeden týždeň, než som si zvykla na systém. Potom to už šlo samé a dnes mám tieto zručnosti tak vžité, že ich vôbec nevnímam. Je to presne tak ako so šoférovaním. Keď to raz ovládate, tak to už nevnímate. Pokiaľ ste už s nami varili na výžive podľa 5 elementov,  alebo ste si všetko pripravovali počas sobôt „S ľahkou hlavou“, tak ste porozumeli systému. Ešte niekoľko slov pre začiatočníkov.

 

Začiatočníci

Ak nemáte žiadne skúsenosti a nedržali ste pred týmto programom žiadnu očistu, tak to bude trochu náročnejšie. Nie v príprave jedál, ale v ich chuti. Ak by ste začali variť vo vode alebo na pare, tak tieto jedlá by sa vám zdali byť mdlé a po niekoľkých hodinách by ste hľadali niečo pod zub. No a je tu „mlsná“. Bludný kruh, z ktorého sa nedá vystúpiť. Preto začiatočníci si môžu jedlá dochucovať podľa vlastnej chuti povolenými potravinami. Samozrejme vylúčime všetky zakázané. Nenechám vás trápiť hľadaním receptov. Pripravila som vám vzorový jedálny lístok na jeden týždeň, krok za krokom s videami a uzatvorenou skupinou na facebooku. Samozrejme bez mäsa, bielej múky, vajec, cukru a mliečnych výrobkov kravského pôvodu.

Pri niektorých receptoch nájdete aj obrázky a pri niektorých nie. Je to naschvál, pretože každý z vás si jedlo môže upraviť podľa svojej chuti a potravín, ktoré vtedy má. Veď práve takto vznikajú nové gurmánske jedlá plné prekvapení a nových chutí. Jedlá môžete obmieňať a takto tvoriť jedálny lístok na ďalší týždeň.


Pokročilí

Jedálny lístok v období jar/leto môže vyzerať nasledovne:

Raňajky:

  • Obilninová kaša s čerstvým ovocím / alebo miso polievka s naparenou zeleninou.

Desiata:

  • 5 ks marhúľ, ¼ kg vodný melón alebo ¼ kg čerešní – všetko do 12,00 hod. Hodinu pred obedom nič.

Obed:

  • 100% tanier →

50% obilniny (uvarené, naparené),

15 % strukoviny (varené, mixované, dusené),

30 % zeleniny (parenej, dusenej, blanšírovanej)

čerstvá zelenina, pickles, orechy a semená na posypanie, čerstvé bylinky

Olovrant:

  • Očistný nápoj (zelený jačmeň, smoothies, bylinkový čaj)

Večera:

  • Varené obilie a zelenina. Po 18,00 sa už nevečeria nič a nepijú sa nápoje

Hlavný cieľ

Tvorba vlastného jedálneho lístku je spôsob ako začnete sami rozmýšľať o tom, čo jete, ako to jete a prečo to jete. Nebojte sa experimentovať!!! Užívajte si vlastnú tvorbu a nové jedlo. Nič nevynahradí vašu prípravu a jedlo vami uvarené. Žiadna päťhviezdičková reštaurácia v meste. Zaujalo vás to. Tak poďte s nami do Výzvy 7 dní s ľahkou hlavou.

Chcem sa dozvedieť viac

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.